Medarbejderliste

Ledelse

DirektørMorten Grønbækmg@si-folkesundhed.dk
ForskningschefAnna Paldam Folkeranpf@si-folkesundhed.dk
ForskningschefJanne Schurmann Tolstrupjst@si-folkesundhed.dk

Videnskabeligt personale

Videnskabelig assistentIda Nielsen Sølvhøjidns@si-folkesundhed.dk
Videnskabelig assistentGro Inge Lemcke Hansengilh@si-folkesundhed.dk
Post.doc.Nanna Ahlmarknaah@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeJanni Ammitzbølljaam@si-folkesundhed.dk
Akademisk medarbejderSusan Andersensua@si-folkesundhed.dk
SeniorforskerAnette Andersenanan@si-folkesundhed.dk
ProfessorUlrik Beckerulbe@si-folkesundhed.dk
Videnskabelig assistentIda Holm Bernerihob@si-folkesundhed.dk
Post.doc.Kristine Bihrmannakri@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeKatrine Bindesbøl Holm Johansenkbhj@si-folkesundhed.dk
ProfessorPeter Bjerregaardpb@si-folkesundhed.dk
Videnskabelig assistentCarina Steenholtcaste@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeCamilla Thørring Bonnesencatb@si-folkesundhed.dk
Videnskabelig assistentMaja Brammingmajb@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeMarie Broholm-Jørgensenmbro@si-folkesundhed.dk
Adjungeret professorTine Curtistcu@kl.dk
ForskerInger Dahl-Petersenidp@si-folkesundhed.dk
SeniorforskerMichael Davidsenmd@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeAnne Maj Denbækamch@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeAnnemarie Denckeramde@si-folkesundhed.dk
ProfessorPernille Duepdu@si-folkesundhed.dk
ProfessorBjørn E. Holsteinbho@si-folkesundhed.dk
Videnskabelig assistentKia Kejlskov Egankiae@si-folkesundhed.dk
SeniorrådgiverOla Ekholmoek@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeSanne Ellegård Jørgensensaej@si-folkesundhed.dk
SpecialkonsulentLouise Eriksenlue@si-folkesundhed.dk
Akademisk medarbejderStine Glenstrup Lauemøllersgla@si-folkesundhed.dk
Post.doc.Ditte Heering Holtdihh@si-folkesundhed.dk
Adjungeret professorBerit L. Heitmannblh@ipm.regionh.dk
Videnskabelig assistentCarsten Hinrichsencahi@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeIda Høgstedt Danquahidah@si-folkesundhed.dk
AdjunktTeresa Holmbergtho@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeCharlotte Amby Holstclah@si-folkesundhed.dk
Videnskabelig assistentTeresa Victoria Høytevh@si-folkesundhed.dk
Post.doc.Anne Illemann Christensenach@si-folkesundhed.dk
SeniorforskerLiselotte Ingholtliin@si-folkesundhed.dk
ForskerSusan Ishøy Michelsensim@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeLouise Norman Jespersenlnj@si-folkesundhed.dk
ForskningsmedarbejderAnette Johansenajo@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeMaja Bæksgaard Jørgensenmbha@si-folkesundhed.dk
ProfessorMarit Eika Jørgensenmaej@steno.dk
ProfessorKnud Juelkj@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeNina Kamstrup-Larsennkal@si-folkesundhed.dk
Videnskabelig assistentIvalu Sørensenivalu@si-folkesundhed.dk
Videnskabelig assistentLene Kierkegaardleki@si-folkesundhed.dk
ProfessorAnnette Kjær Ersbøllake@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeStine Kjær Wehnerstkj@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeStine Klosterstkl@si-folkesundhed.dk
SeniorforskerVibeke Jenny Koushedevibe@si-folkesundhed.dk
Videnskabelig assistentMaja Kring Schjørringmksc@si-folkesundhed.dk
Videnskabelig assistentMarie Skov Kristensenmarsk@si-folkesundhed.dk
Videnskabelig assistentMette Marie Kristensenmemk@si-folkesundhed.dk
AdjunktRikke Krølnerrkr@si-folkesundhed.dk
ForskerChristina Viskum Lytken Larsencll@si-folkesundhed.dk
SeniorforskerBjarne Laursenbla@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeThora Majlund Kjærulffthok@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeLene Mia von Kappelgaardlmvk@si-folkesundhed.dk
Videnskabelig assistentSanne Pagh Møllersapm@si-folkesundhed.dk
Videnskabelig assistentSiff Monrad Langkildesmla@si-folkesundhed.dk
ForskerLine Nielsenlinn@si-folkesundhed.dk
ForskningsmedarbejderIngelise Oleseniole@pi.uni.gl
Videnskabelig assistentSofie Weber Pantpant@si-folkesundhed.dk
Videnskabelig assistentVeronica Pisingervepi@si-folkesundhed.dk
LektorMette Rasmussenmera@si-folkesundhed.dk
Post.doc.Katrine Rich Madsenkrma@si-folkesundhed.dk
Videnskabelig assistentHeidi Amalie Rosendahl Jensenharj@si-folkesundhed.dk
Post.doc.Ziggi Ivan Santinizisa@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeNanna Schneekloth Christiansennasc@si-folkesundhed.dk
Post.doc.Lotus Sofie Bastloni@si-folkesundhed.dk
Videnskabelig assistentLeise Strøbæklsb@si-folkesundhed.dk
LektorLau Caspar Thygesenlct@si-folkesundhed.dk
ProfessorTine Tjørnhøj-Thomsentitt@si-folkesundhed.dk
Post.doc.Mette Toftagermto@si-folkesundhed.dk
LektorMogens Trab Damsgaardtrab@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeMaria Tvermosegaardmtv@si-folkesundhed.dk
Videnskabelig assistentJohan Lerbech Vintherjovi@si-folkesundhed.dk
ForskerMathilde Vinther-Larsenmvl@si-folkesundhed.dk
ForskerPia Vivian Pedersenpvp@si-folkesundhed.dk
Videnskabelig assistentKirstine Wodschowikwo@si-folkesundhed.dk
Ph.d.-studerendeLine Zinckernagellizi@si-folkesundhed.dk

Teknisk og administrativt personale

ChefkonsulentPeter Gjerndrup Aagaardpgaa@si-folkesundhed.dk
SekretærSusanne Brenaa Reimannsb@si-folkesundhed.dk
InstitutsekretærTina Thorsø Finkelsteintifi@si-folkesundhed.dk
ØkonomimedarbejderHeidi C Hansen hch@si-folkesundhed.dk
KontorfuldmægtigNanna Heick Friisnahf@si-folkesundhed.dk
Leder af SIF-kommunikationBirgitte Hornhaverbiho@si-folkesundhed.dk
ØkonomimedarbejderPia Klinge pkl@si-folkesundhed.dk
ProgramsekretærCamilla Knudsencakn@si-folkesundhed.dk
KommunikationskonsulentStig Krøger Andersenskan@si-folkesundhed.dk
ProgramsekretærMette Lechmele@si-folkesundhed.dk
ProjektøkonomMerete Lindegaardmeli@si-folkesundhed.dk
KontormedhjælperClaus M. Møller cmm@si-folkesundhed.dk
KontorfuldmægtigKarin Engel Rasmussenkera@si-folkesundhed.dk
IT-systemadministratorMichael Søndergaardmic@si-folkesundhed.dk
Administrativ forskningskoordinatorAnn Cathrine Findal Støyacfs@si-folkesundhed.dk

Studentermedhjælp

StudentermedhjælpJulie Damjuda@si-folkesundhed.dk
StudentermedhjælpChristie Duckert Schmidtcdus@si-folkesundhed.dk
StudentermedhjælpSofie Smedegaard Skovsssk@si-folkesundhed.dk
StudentermedhjælpIda Vossidav@si-folkesundhed.dk